Moje první setkání s vnitřním mužem

Často slýchám, jak ženy o sobě říkají: „Mám moc mužské energie.“

Co to ale ve skutečnosti znamená? Znamená to, že se chovají jako muž? Ale s jakými kvalitami? Energie silného a sebe-vědomého muže je přece nádherná, i když jí čas od času projeví žena. Naproti tomu nedospělý muž, který nemá dost sebevědomí a chová se jako macho, není příjemný nikomu ani v mužském těle.

Příběh mého vnitřního muže

Povím vám příběh svého vnitřního muže někdy před osmi lety. V jednom cvičení jsem zažila, že můj vnitřní muž zabíral opravdu více prostoru, než moje vnitřní žena. On ho však zabíral proto, že nebyl dost dospělý a silný. Potřeboval proto tolik „pozornosti“. Ve skutečnosti je ideální poměr mužské a ženské části je 50 na 50 u mužů i žen.

V rámci mého výcviku energetického čtení jsme my ženy dostaly za úkol přivézt si mužský převlek (muži zase ženský). Jeden večer jsme se všichni převlékli do oblečení opačného pohlaví. Já jsem si namalovala fousy a do kalhot si strčila vycpávku. Při pohledu do zrcadla jsem zažila první šok. Dívala jsem na puberťáka! Ve skutečnosti mi bylo 35 let. Vybrala jsem si roli dýdžeje, ale když jsem se viděla v obrácené kšiltovce, bylo mi dost úzko. Rázem jsem se totiž v těle začala cítit jako outsider.

Byl to pocit z mého dospívání, takže i tam nejspíš zamrznul můj vnitřní muž, tedy spíše kluk!

Celý večer byl pro mě tak šílený, že mi pak asi týden trvalo, než jsem se dostala z toho šoku, koho to mám uvnitř. Z hrůzou jsem si uvědomila, že můj tehdejší partner odpovídal přesně této energii. Já jako dospělá žena jsem si samozřejmě myslela, že jsem hodna mnohem zralejšího muže. Nebyla.

Musela jsem si přiznat, kde právě teď jsem a začala jsem (kromě rozvíjení své ženské energie) kultivovat i kvality svého vnitřního muže. Takového, kterého si přeji do života. Tehdy jsem dostala pracovní nabídku do úžasného projektu, kterou jsem intuitivně přijala. Až později mi došlo, že to bylo právě kvůli růstu kvalit právě mého vnitřního muže.

Bez toho bych nebyla tou ženou, kterou jsem dnes.

Pokud žena kultivuje a nechá dospět svého vnitřního muže, neznamená o, že bude spíše mužská. Právě naopak. Jakmile jsem začala doslova uzdravovat svého vnitřního muže, začala jsem být přirozeně velmi ženská a jemná. Jak je to možné? Můj vnitřní muž dozrál a dokázal tak držet prostor pro tu něžnou ženu, kterou jsem.

Příběh pokračuje

O pár let později jsme podobné cvičení dělaly znovu, tentokrát na ženské skupině. Trochu jsem se toho bála, ale zároveň cítila zvědavost jaké to bude. Byla to radost! Můj vnitřní muž Dave - JÁ :-)

Oblékla jsem jako kovboj Dave a získala jsem si srdce všech žen. Zažívala jsem pocit dospělého zralého sebe-vědomého muže, který ví, co chce. Věřila jsem si, vybrala si v rámci tance nejkrásnější ženu a šla za svým cílem – v rámci celé hry. Ten pocit uvnitř byl prostě nádherný!

Jsem přesvědčená, že velmi záleží, jak my ženy máme kultivovaného a dospělého vnitřního muže. Pokud chcete rychlou zpětnou vazbu, podívejte se na svého partnera. Co se vám na něm nelíbí? Můžete na to začít pracovat. Pokud chcete hlubší vhled, přečtěte si jednoduchý návod, jak prozkoumat své vnitřní polarity zde.

Přeji vám krásné dny

Gaia

"Více než deset let provázím ženy ke zdraví a přirozené ženské energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti." Jsem autorkou eBooku zdarma 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života a certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®. Zajímá vás můj příběh? Čtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.