Jak zharmonizovat mužskou a ženskou polaritu v nás?

Jsem přesvědčená, že i my ženy potřebujeme mít dospělé vnitřní muže, abychom pak mohly mít zdravé vztahy s muži. Já sama jsem si prošla zajímavou zkušeností, kdy jsem se tváří v tvář potkala se svým vnitřním mužem. Můj příběh o tomto setkání si můžete přečíst zde>>

Při svém osobním růstu a rozvíjení ženské energie jsem zjistila, že pro harmonický vztah s mužem v sobě potřebuji mít zdravého vnitřní muže a pak obě polarity v sobě zharmonizovat. Pro mě jako ženu to znamená mít svou ženskou, primární energii zdravou a silnou a zároveň být spojena i se svou zralou mužskou polovinou. Ta je pak schopná číst v mapě, držet prostor a hlídat čas. Tak to mám aspoň já.

 

A jak tedy prozkoumat našeho vnitřního muže?

 

Zkuste si doma jednoduchou a perfektně fungující metodu, jak obě energie poznat, prozkoumat. V případě, že spolu nejsou v souladu, můžete sami udělat krok k jejich harmonizaci.
Budete potřebovat 15 minut času pro sebe, dva polštářky a ochotu podívat se dovnitř sebe. 🙂 Toto cvičení je zdánlivě primitivní, ale je doslova hlubokým léčením a pochopením mužsko-ženské polarity.

Můžete si být jisté, že se dozvíte něco nového a překvapivého.

Polštářky si položte před sebe tak, abyste na ně jednotlivě mohla sedat a vidět před sebou ten druhý polštářek. Rozhodněte se, který představuje mužskou a který ženskou polaritu.

Sedněte si na polštářek té energie, která vás více přitahuje, třeba na místo vnitřní ženy. Zavřete oči a nalaď tě se na tuto energii v sobě – stačí si jen uvědomit svůj záměr. Zároveň začněte vnímat svou mužskou polovinu, která v pe vaši představě sedí na polštářku před vámi.

Nejdříve si všimněte, jaké to je, dát prostor své vnitřní ženě, aby mohla vnímat mužskou část před sebou. Pak dejte prostor slovům, řekněte nahlas svému vnitřnímu muži to, co vnímáte, že potřebujete říct, nebo to, co chcete, aby slyšel. Mluvte skutečně nahlas, je to zásadní. Až budete cítit, že je to u konce, přesedněte si na druhý polštářek.

Zavřete oči a nalaďte se na svého vnitřního muže. Zase zavnímejte, jak se cítí(te) a uvědomte si ženu proti sobě. Nechte na sebe působit její slova, která byla řečena. Dejte si čas a pak můžete i vy v roli vnitřního muže začít mluvit o tom, co by měla slyšet a co jí chcete říct.

Předsedat si můžete i několikrát podle potřeby.

Až budete cítit, že je rozhovor u konce, navzájem si poděkujte a vraťte se do tady a teď. Sedněte si vedle jako nezávislý pozorovatel a vnímejte, co se právě odehrálo. Pokud vám přijde, že máte pro ně nějakou radu, která vás napadne z tohoto nadhledu, vyslovte ji a zapište si jí.


Přeji vám krásné a podnětné chvíle s prozkoumáváním svých polarit. Dovolte si, ať se to děje v lehkosti a hravosti a ve velké úctě k sobě navzájem. Toto cvičení vámi může pomoci ve větším pochopení vašich vnějších vztahů s mužem/muži.

Pokud vám toto cvičení na zlepšení vztahů nestačí, nebo byste ráda podpořila svou ženskou energii, můžete si stáhnout zdarma můj e-book 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života, kde se tématem rozvíjení ženské energie velmi intenzivně zabývám. Můžete si také přečíst můj příběh.

Přeji vám krásné dny
Gaia
"Více než deset let provázím ženy ke zdraví a přirozené ženské energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti." Jsem autorkou eBooku zdarma 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života a certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®. Zajímá vás můj příběh? Čtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.