Sny se plní

5 tipů, jak si splnit svůj velký sen

Toužíte si splnit nějaký svůj velký sen?

Vidíte před očima obraz, ve kterém prožíváte svůj ideální den a kdo je tam s vámi?

Můj příběh

Můj velký sen je žít s rodinou v přírodním domě s velikánskou zahradou. Mám ráda probouzet se za zpěvu ptáků, cítit pod nohama dřevěnou podlahu, mít čas na ranní meditaci a pohodovou snídani s mými nejbližšími na terase u koupacího jezírka. Procházím se po zahradě, kde to voní a roste tam spousta ovoce a zeleniny. Přeji si, aby můj syn vyrůstal co nejpřirozeněji a já mohla být s ním co nejvíc. Zároveň ale chci žít důstojný život v hojnosti.

Kde jsem byla

Před 15 lety jsem s tehdejším partnerem postavili dům v satelitu u Prahy. Měli jsme vysokou hypotéku a já chodila na 10 hodin denně pracovat do korporátní firmy. Práce mě nebavila, ani mi nedávala smysl. Uvědomovala jsem si, že je to spíš trápení a celých 5 pracovních dnů jsem se těšila na žalostně krátký víkend, kdy jsme vyráželi do přírody. Doslova jsem tam přežívala jenom proto, abych splácela hypotéku. Do změny se mi nechtělo, ale jedno letní ráno jsem přišla do práce a v klimatizovaném open-spacu jsem se už nemohla ani nadechnout. A tam tehdy padlo to rozhodnutí, které někde uvnitř zrálo už hodně dlouho. Musím pryč, jinak umřu za živa. Pochopila jsem, že změnu musím udělat teď hned. A tak jsem ze dne na den dala výpověď a dům jsme hned záhy prodali.

Do neznáma

První krok k mému snu byla koupě nádherného hektarového sadu. Jako zázemí na bydlení jsme tam měli maringotku. Na tohle období vzpomínám nesmírně ráda, protože jsem se znovu spojila z přírodními rytmy. Žít v přírodě bylo pro mě naprostým balzámem na duši i tělo. Běhala jsem tam bosa v ranní rose s kosou a sázela keře, stromy a zeleninu. Pozorovala měsíc, jak putuje po obloze a sedávala večer u ohně.

Aby byl ale můj sen úplný, něco podstatného ještě chybělo. Můj tehdejší partner se mnou nechtěl mít děti a náš vztah byl spíše přátelský. S partnerem jsem se rozešla, abych se posunula ke svém snu o trochu blíž. Ten rozchod mě bolel opravdu hodně, neb to byl můj první partner a strávili jsme spolu 16 let, což byla polovina mého tehdejšího života. Trvalo několik let, než se rána zahojila, ale vše nasvědčovalo, že jsem se rozhodla správně. Na pozemku jsem ale zůstávala, neb jsem se do toho místa zamilovala.

Moje poslání

V té době jsem se potřebovala postavit na vlastní nohy a měla jsem jasno, že do zaměstnání se už vrátit nechci. Začala jsem hledat své životní poslání. Chtěla jsem dělat to, co mě naplňuje. Chtěla jsem dostávat peníze za to, že přináším světu své dary. Začala jsem postupně rozjíždět vlastní kurzy pro ženy, ale moje sebedůvěra na to nestačila. Už tehdy jsem ale udělala obrovský druhý krok do neznáma a šla se svojí z kůží na trh. Zorganizovala jsem pravidelné setkávání pro ženy, které mi tehdy platily peníze jen na nájem prostoru. Nikdo mě neučil, jak se podniká a jak mám dát o sobě vědět. Nevěděla jsem, kde se naučit dovednosti, které by z mé volnočasové aktivity udělaly podnikání, které mě hezky uživí a zároveň budu mít čas na svou zahradu.

Skutečnou podnikatelkou

podnikatelkaJe to asi devět let zpátky, kdy mi moje kamarádka Rea nabídla spolupráci v jednom nádherném projektu. Zpočátku jsem měla spoustu strachů a nevěděla, jestli to zvládnu. Role průvodkyně zdravým životním stylem se mi ale líbila čím dál víc. Je to totiž moje srdcové životní téma. Mou přirozeností rozhodně nebylo něco prodávat a komunikovat s lidmi, ale hlavně jsem se bytostně bála odmítnutí. Rea mi ale byla velmi blízká a důvěřovala jsem jí. Dokázala ve mě vidět potenciál a kvality, které já jsem naprosto nebyla ochotná vidět. Asi dva roky jsem jí to ani nevěřila.

V hloubi duše jsem ale vnímala, že podnikání je příležitost a urychlovač ke splnění mého snu. Řekla jsem si, že nemám co ztratit. Tehdy jsem měla na podnikání čas a líbila se mi vidina mít hodně peněz na realizaci koupacího jezírka a sázení stovek dalších stromů a keřů. Tušila jsem, že můžu jenom získat. Lákala mě představa podpory, dobré zdravé party a laskavého vedení. Navíc mi dávalo smysl jednoduše a pravidelně pečovat o své tělo tak, aby dostávalo všechny důležité živiny, kteté potřebuje.

Sílu a odvahu v začátcích podnikání mi dodával jasný obraz nového domova a rajské rozkvetlé, voňavé a plodící zahrady, kde se mi krásně žije s milujícím partnerem.

moje průvodkyně ReaAsi po roce spolupráce s Reou se mi začalo rozjíždět i moje lektorské podnikání a já si začala vydělávat pěkné peníze. Jsem si stoprocentně jistá, že moje kurzy začaly být úspěšné díky mým dovednostem a schopnostem, které jsem získávala v novém projektu. Rostla má sebedůvěra, schopnost dát o sobě vědět a začala jsem cítit hodnotu své práce.

Toto období bylo pro mě ale obrovskou výzvou a nerada bych vás nechala při představě, že to byla procházka růžovou zahradou. Trvalo to asi čtyři roky.

Doslova jsem ryla čumákem v zemi, když jsem znovu a znovu musela čelit strachům z odmítnutí. Po cestě jsem ztrácela i některé přátele, protože odsuzovali to, co dělám. Často jsem dělala jsem všechno pro to, abych krok, které vedl k úspěchu co nejvíce oddálila a pak ho odložila úplně s myšlenkou, že se mi to stejně nepovede. Často jsem si připadala, že se mi nedaří a že to nikdy nedokážu. Znovu a znovu jsem se ale jako malé dítě zvedla ze země a udělala další a další jeden malý krůček. Za to, že jsem to zvládla vděčím své obrovské vytrvalosti a podpoře mé průvodkyně, která mě vždycky podpořila a podržela, když mi bylo nejhůř.

Partner

Aby byl můj sen kompletní, několik let jsem se nořila do svých nejtemnějších vztahových témat. Objevovala jsem a léčila svoje stíny, které mi bránily žít v dlouhodobém a harmonickém vztahu. Moje podnikání mimo jiné také způsobilo, že jsem doslova dospěla v ženu, která je připravena na trvalý a hluboký partnerský vztah. Jak to myslím? Konečně jsem se postavila na vlastní nohy a rozjela své vlastní podnikání. Rozvinula jsem svoje dary a otevřela svůj skutečný potenciál. Musím se přiznat, že jsem na sebe opravdu hrdá.

Po opravdu intenzivní vnitřní i vnější práci přišel do mého života můj současný muž. Od začátku měl jasno, že mě chce za ženu a že se mnou chce mít rodinu.

Ale co pozemek na dům?

Chyběl nám ale ještě jeden a poslední střípek do mozaiky a tím byl stavební pozemek. Na mém překrásném a osm let opečovávaném pozemku, který byl skoro jako z mého snu nebylo a nikdy nebude možné postavit dům. Chtěli jsme založit rodinu a já si uvědomila, že potřebuji důstojné bydlení. Bydlení v maringotce to nesplňovalo a tak jsem pozemek z těžkým srdcem prodala. Asi dva roky se mi opravdu stýskalo, ale někde v hloubi duše jsem si byla jistá, že na náš čeká ještě něco lepšího.

Rodina

rodinaPřed čtyřmi lety jsme se s mužem vzali a já jsem ve svých 41 letech do tří měsíců otěhotněla. Teprve když jsem si představila sama sebe v nové roli a rodinný život, pochopila jsem, co mi může přinést moje podnikání. Mohu mít krásný příjem a přesto mohu být u toho, když naše dítě vyrůstá.

Ráda bych také zmínila jednu z nejdůležitějších věcí. Za mým úspěchem v podnikání je také obrovská podpora mého muže, který je v čase mých schůzek s naším synem. Velké díky patří i mým rodičům, kteří mě podporují a přejí mi, že se mi daří. Za to jim opravdu velice děkuji a jsem vděčná, že mám tohle zázemí.

Kde jsem teď?

Za pár dnů oslavíme s mužem a synem jednoleté výročí koupě našeho nového pozemku na polosamotě. Bydlíme teď dva měsíce v nově rekonstruovaném bytě 10 minut od pozemku a tvoříme projekt zahrady a na přírodní dům.

Díky mému podnikání mám dost času na rodinu a hlavně mě nesmírně naplňuje, protože provázím ženy k úspěchu a ke zdraví.

5 pravidel ke splnění vašeho snu

 1. Držte obraz svého snu v mysli tak často, jak jen můžete.
  Na přitahování toho, co si přejete, nejlépe funguje každodenní meditace. Mějte také denně na očích obrázek, který vám to připomíná (nástěnka snů, nebo i slovní připomínka v mobilu). Mějte jasně definovaný pocit, jak se cítíte ve své nové realitě a přenášejte se tam co nejčastěji.  
 1. Mějte odvahu dělat kroky do neznáma.
  Pokud chcete něco, co nemáte, začněte dělat něco, co jste doposud nedělali. Pravděpodobně to bude něco, do čeho se vám nechce. 
 1. Překážky na cestě berte jen jako výzvy.
  Překážka vás nemá zastavit, ale ujistit, že jdete dobře. Vždycky na nich vyrostete a je to potřeba pro vaše nové já ve vašem snu.
 1. Na své cestě mějte průvodce, který už má to, co chcete.
  Pokud chcete uspět, nechte si pomoct. Chyťte se za ruku někoho, kdo je pár kroků před vámi a nechte se vést. 
 1. Buďte otevření ještě lepší podobě vašeho snu.
  Nikdy nevíte, co vás na vaší cestě potká a často to bývá lepší, než jste si dokázali představit.

životní výzvy

Pamatujte si tuhle větu:

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“
Paulo Coelho.

 

Přeji vám na vaší cestě ke snům hodně radosti, lehkosti a dobrodružství.

Gaia

"Více než deset let provázím ženy ke zdraví a přirozené ženské energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti." Jsem autorkou eBooku zdarma 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života a certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®. Zajímá vás můj příběh? Čtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.