Kdo je Gaia

"Více než dvanáct let je mým posláním rozvíjet v ženách přirozenou ženskou energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti."

Můj příběh aneb moje cesta k ženství

Když si vzpomenu, kde jsem byla před deseti lety, přijde mi to až neuvěřitelné. Poslední dva roky sklízím hojnost ovoce , to vše díky své vlastní cestě k vědomému ženství. Žiji naplněný a šťastný rodinný život, mám vedle sebe milujícího partnera a v srpnu 2020 se nám narodil syn. Ani v nejodvážnějších snech jsem si nedokázala představit, jak může být život nádherný, radostný a pestrý. 

 Ve svých čtyřiceti třech letech jsem zdravá, plná energie a přitažlivá pro lidi i pro svého muže. Zamilovala jsem do spontánního tance, který mě totálně dostává do těla a do přítomnosti bez myšlenek. Moc ráda plavu ve vodě, kde si vždycky vyčistím hlavu a odpočinu si. Skrze časté bytí v přírodě jsem se napojila na svou cykličnost a sílu Matky Země.

Našla jsem cestu ke svému tělu i duši

 Naučila jsem se v každodenních výzvách vědomě otvírat své srdce, i když bych se nejraději uzavřela a schovala se před nepříjemnými pocity. Začala jsem zpívat a jen tak se radovat s maličkostí. Mám pár velmi blízkých přátel, se kterými mám opravdu hluboký vztah. Na svatbu nám přišlo osmdesát nejbližších přátel, na které se můžu spolehnout, když to potřebuji.

Vzpomínám na jedno z nejkrásnějších období svého života, když mi bylo něco kolem šesti let. Jezdívala jsem na prázdniny k babičce a dědovi, kteří měli zahradu. Dokázala jsem tam trávit sama dlouhé hodiny, pozorovala broučky, hrála si s žížalami, pomáhala sázet i sít zeleninu, sklízela plody. Nikdy nezapomenu vůni a chuť čerstvě vytržené mrkve opláchnuté v sudu s dešťovou vodou. 

Když jsem se začala rozpomínat na to, kdo vlastně opravdu jsem, co chci a jaké je mé poslání na této zemi v tomto životě, vybavilo se mi právě to dětské období, kdy jsem byla opravdu šťastná, naplněná, radostná a podporovaná mými prarodiči. 

Před deseti lety jsem ale vypadala jinak a prožívala úplně opačné pocity.

Tehdy se mi rozpadl šestnáctiletý vztah s mým partnerem. Nejspíš proto, že jsme jen vedle sebe žili, bez vzájemné hlubší komunikace, bez opravdové intimity a skutečné lásky. Tehdy si mě můj partner ani nechtěl vzít za ženu, ani se mnou nechtěl mít děti. Jen jsme pracovali a vydělávali na hypotéku na dům v satelitu za Prahou a na leasing na auto.

Víte co se mi občas stávalo na ulici? Většinou muži mě zastavovali se slovy: “Slečno, nemračte se tolik.” Občas jsem se až lekla svého výrazu ve výloze obchodu. Byla jsem nespokojená se svým tělem, vážila jsem o dvacet kilo víc, a moje práce mě nebavila. Chodila jsem tam jen kvůli penězům na živobytí a také proto, že jsem neznala jinou možnost. Svůj život jsem prožívala jako utrpení.

Neměla jsem opravdové přátele a ani bych na ně bývala neměla čas. Chodila jsem se pouze jednou za týden vybít na aerobik do fitka, což mi alespoň na chvíli vlilo trochu adrenalinu do žil. Celkově jsem ale byla nešťastná, smutná, melancholická a v neuspokojivém vztahu bez dětí. Žila jsem osamělá obklopená stejně studenými a vyprahlými lidmi bez chuti do života.

Moji prázdnotu nenaplnil ani vysněný dům

Chodila jsem tehdy sama po úžasném novém domě se vším, co jsem si kdy přála a věřila, že až to budu mít, všechno se změní. Ale ani luxusní dům a auto mi štěstí a životní radost nepřinesly. Tehdy mi došlo, že musím něco změnit, protože takhle dál žít nemohu. Nic zvenku nemohlo naplnit mou prázdnotu. Tehdy jsem si řekla, že takový život nechci, že musí být něco víc.

Prostě jsem se rozhodla, že budu hledat cestu ke skutečnému naplnění. Díky tomuto rozhodnutí mi do života začali postupně přicházet lidé a příležitosti ke změně, pro kterou jsem se rozhodla. Pokud jste viděli film Yes Man, tak víte, co mám na mysli. Pokud jste ho neviděli, doporučuji na něj mrknout, je nesmírně inspirativní a já ho viděla už nejméně čtyřikrát.

Kdy nastal zlom?

Nejzásadnějším zlomem bylo v roce 2008 pozvání mé kamarádky na ženský kruh s Ivanou Megovou. Ještě před časem bych odmítla se slovy, že to není pro mě, a že ženy jsou slepice. Tentokrát jsem ale pozvání přijala a zažila jeden z nejsilnějších momentů v životě. Spojila jsem se tehdy sama se sebou skrze tanec, se svými emocemi a v ženském kruhu jsem cítila podporu, sílu a přijetí. 

Odnesla jsem si tehdy z kruhu nádhernou kytici, která čtrnáct dní zkrášlovala můj pracovní stůj v korporátu. Úplně mě to rozzářilo. Tehdy mi došlo, že potřebuji jít cestou kultivace své ženské energie, která mě vedla do celoroční školy Mohendžodáro, čakrové práce se Sugandho a další roky do vícviků s Ma Anand Saritou a Komalou.

Všechny tyto kroky mě dovedly do místa, ze kterého jsem já sama začala provázet ženy na jejich vlastní cestě. Všechy své prožitky a zkušenosti jsem začala vložila do svých prožitkových kurzů pro ženy. Tam jsem samozřejmě i já sama rostla dál, protože jsem chtěla být autentická a inspirovat. Naučila jsem se, jak držet bezpečný prostor pro ženy, aby se mohly otevřít. 

Ve zdravém těle, zdravá žena

Další příležitost, jak si zlepšit kvalitu života, se mi naskytla na kurzu permakulturních zahrad, kde jsem celé čtyři dny jedla pouze rostlinnou stravu. Za těch pár dní se mi pročistila mysl i chutě a došlo mi, jaký vliv má na moje tělo i duši kvalitní a zdravá strava. Rozjel se vlak setkávání se s dalšími novými přáteli nad talíři se zdravým jídlem, účastnila jsem se kurzů vaření u Zuzany Terešové a četla hromady knih o zdravé stravě.

Za těch deset let vzdělávání a testování na sobě vím, co mi dělá dobře a co mě podporuje na cestě ke zdravému a šťastnému životu. Strava má totiž vliv nejen na tělo, mysl i duši, ale také na naše nálady a celkový pozitivní přistup k životu. Pro každou ženu je pak zdravá strava a životní styl zásadní pro buňky i pleť. Omlazujeme se tak totiž zevnitř a to je cesta k opravdu vitálnímu životu krásné a zdravé.

Co najdete v mém ebooku?

Do svého ebooku jsem vložila své letité zkušenosti a přichystala je pro vás v takové formě, aby šly snadno a hned aplikovat do vašeho života. V mém ebooku se dozvíte, jak rozvíjet a kultivovat svou ženskou energii, aniž byste museli trávit stovky hodin na seminářích, které stojí stovky tisíc. Zorientuji vás v čakrové mapě pro ženy, která bude zásadní pro vaši orientaci ve svých životních tématech a energii. Provedu vás také oblastí zdravého stravování tak, abyste mohly začít pomalu dělat malé krůčky ke svému vlastnímu stylu, který vyhovuje přesně vám.

Těším se tam na vás

Přeji vám, ať vaše ženská cesta k sobě je laskavá a radostná.

Gaia