Jak vděčnost dokáže dělat zázraky

Myslíte si, že je důležitá ve vašem životě vděčnost?

Vyjadřujete každý den vděčnost za to, co máte? 

Všimla jsem si, že když to nedělám, nedaří se mi, nejsem spokojená a věci tak nějak dřou.

Pokud se mi daří vidět a oceňovat to, co už v životě mám, začne se to množit a rozrůstat. Tady velmi krásně funguje zákon přitažlivosti. Pokud se ve svém životě zaměřujete na nedostatek a nespokojenost, prožíváte nedostatek a nespokojenost. Pokud si všímáte, že toho máte hodně (třeba i to málo), začne toho přibývat. Je to tak jednoduchá rovnice, až se nechce věřit, že to tak opravdu funguje.

Jak to fungovalo u mě ve vztazích?

Vždy jsem si přála víc upřímných a hlubších vztahů s přáteli. Zjistila jsem, že mí nejbližší přátelé si neustále stěžují na své kamarády/kamarádky. Všimla jsem si, že mě tato energie negativně ovlivňuje a tvoří realitu, kde se mi tvořit krásné vztahy moc nedaří. Musela jsem si přiznat, že potřebuji něco zásadního změnit.

Začala jsem se zaměřovat na to, jak bych chtěla svoje vztahy s přáteli prožívat. Našla jsem vztah, který takový je a za ten jsem začala být opravu vděčná. Inspirovala jsem se u lidí, kteří mají krásné vztahy. Snažila jsem se obklopit lidmi, kteří to mají tak, jak chci já. Svou pozornost a své myšlenky jsem upřela na to, že už teď mám to, co chci. Mám vztahy, které mě vyživují, ráda se s těmi lidmi potkávám a vím, že v nich mám podporu, pokud potřebuji.

A teď to nejdůležitější. Můžete si přečíst tenhle článek, ale ve vašem životě se nic nezmění. Schopnost praktikovat vděčnost a tvoření si své reality se potřebujete naučit stejně jako plavat nebo třeba jezdit na kole. Je to stejné, jako kterákoli jiná činnost, kterou potřebujete začít dělat každý den. Jedině tak se stane přirozenou součástí a život se začne významně měnit.

Vděčnost praktikujte vědomě každý den, protože teprve pak se začnou dít zázraky.

Tady je návod jak na to:

S vděčností si hrajte každý den, nejlépe ráno i večer při čištění zubů. Vezměte si k tomu nějakou pomůcku, která vám to bude připomínat. Můžete to být nějaký předmět, třeba kamínek, který máte ráda. Předmět si dejte na místo, kde ho budete mít na očích. Dejte mu opravdu důstojné místo ve svém životě.

Každý večer si ho vezměte do ruky, zavřete si oči a projděte si svůj uplynulý den. Najděte cokoli, za co jste vděčná, uvědomte si to a nabijte touto vděčností svůj kámen. Vložte do něj v představě každou situaci a zážitek, za který jste vděčná.

Až se ráno probudíte, vezměte si předmět zase do ruky. Představte si, že to, co jste tam večer vložily vás teď prostupuje a představte si, co vás dnes hezkého čeká a na co se těšíte. Měly by to být alespoň tři věci. Pokud je nenajdete, prostě si je naplánujte. Třeba procházku, zatančit si, zajít na dortík, cokoli. Použijte svou kreativitu.

Tuhle praxi dělejte poctivě alespoň jeden měsíc a pak si všimněte, co se ve vašem životě změnilo. Možná si všimnete, že jste vděčné i za to, že si v poledne sníte v klidu oběd, ale a i za to, že ho vůbec můžete jíst a ještě si ho náležitě vychutnat. Tyto maličkosti se totiž povýší na to, jak zázračné opravdu jsou. Třeba i za to, že máš blízkou kamarádku, které můžeš říct cokoli a ona tam pro tebe vždycky je. To je opravdové štěstí a zaslouží si notnou dávku vděčnosti.

Přeji vám mnoho krásných chvil a uvědomění, jak je váš život už teď nádherný a plný zázraků a se srdce vám přeji, ať se ty zázraky dějí každý den.

S vděčností

"Více než deset let provázím ženy ke zdraví a přirozené ženské energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti." Jsem autorkou eBooku zdarma 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života a certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®. Zajímá vás můj příběh? Čtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.