Jak si užít mateřství i v 42 letech

Před pár lety jsem objevila jedno ze svých poslání – žít v dlouhodobém, naplňujícím, láskyplném a podporujícím vztahu s mužem. Nevěděla jsem tehdy, jak na to, protože moje pozornost byla upřená k nefunkčním vztahům.

V mých deseti letech po odchodu mého táty z naší rodiny a velmi náročného dospívání jsem se zařekla, že než tohle (zůstat sama s dětmi a způsobit jim takové trauma), tak raději nic. Do svých 39 let jsem díky této kletbě nepotkala muže, který by mě chtěl za ženu, natož se mnou mít dítě/děti.

Před třemi lety jsem si po dlouhé cestě za svou vizí, přitáhla mého životního partnera. I díky němu jsem teď v očekávání příchodu nové bytosti do naší rodiny. Tehdy se ale setkání s mým mužem nestalo náhodou. Moje záměry byly jasné a moje intenzivní práce na své ženské energii vytrvalá. 

Teď proudí moje veškerá energie do nejnádhernějšího „projektu“, který jsem zatím poznala – mateřství. V tuhle chvíli jsem v devátém měsíci těhotenství a chystám a těším se na krásný a jemný porod. 

Jsem nesmírně vděčná za posledních deset let mé práce na sobě, protože jsem si ani v nejtajnějších snech nedokázala představit, jaké to je, nosit v sobě nový život. Uvědomuji si až teď, jak je mateřství v životě ženy důležité. Je to jedna z velkých kostek do mozaiky celistvé ženy. To vnímám už teď, přesto, že je naše miminko teprve v bříšku. 

Se svým miminkem jsem mluvila už před tím, než jsem otěhotněla. Těhotenství je pro mě skutečně požehnaným stavem a já cítím, jak se propojuji se svou božskou podstatou skrze vděčnost svému tělu za zázrak stvoření nového života. Vnímat miminko a nový život v těle prožívám jako obrovskou radost a cítím se prostoupená světlem. Vnímá, že za to vděčím našemu miminku. 

V devátém měsíci těhotenství v naší oblíbené zámecké zahradě Hrubý Rohozec

Za své mateřství jsem vděčná i metodě PSYCH-K, díky které jsem byla schopná změnit svá omezující přesvědčení. Na jednom sezení před dvěma lety se mi objevilo přesvědčení, že pro mě není bezpečné být matkou. Tehdy jsem se rozhodla, že si toto téma zpracuji. Skrze jednu vedenou meditaci jsem se propojila se svým vyšším já a prožila v představě, jaké to je držet v náručí malé miminko. Tehdy jsem cítila obrovskou a ničím nepodmíněnou lásku. To byl zásadní zlom. 

Pak už šlo všechno jako na drátkách, i když svým tempem, jak je mým dobrým zvykem. Plánování svatby, postupné otevírání se a uvolňování těla do tématu mateřství. Po našem svatebním rituálu vloni v srpnu 2019 jsem cítila, že miminko může přijít, že jsem připravena. Spojovala jsem se s ním a dostala jasnou zprávu, že už chce být s námi. Do tří měsíců jsem otěhotněla ve svých 42 letech. 

Naše svatba v zámecké zahradě

Co bylo klíčové na mé cestě k naplněnému partnerství a mateřství?

 • Jasný obraz a uvědomění, že chci být jedinou ženou mého jediného muže – VIZE.
 • Byla to vytrvalost a touha být ženou, která je milovaná a zároveň dokáže skutečně milovat. 
 • Toužila jsem zažívat pocit, že existuje muž, který chce jenom mě a který mne chce mít po svém boku. 
 • Rozhodla jsem se, že překonám cokoliv, co mě na cestě bude bránit.
 • Dělala jsem věci, které byly totálně mimo mou komfortní zónu.
 • Rozhodla jsem se růst a měnit se.

Jsem přesvědčená, že každá žena může mít to, po čem touží. Ženy jsou obrovsky mocné tvůrkyně a silné energetické bytosti. Síla srdce dokáže zdánlivě nemožné. 

Co jsem dělala proto, abych si svůj život a mateřství takto užívala?
 • Intenzivně, dlouhodobě a systematicky jsem kultivovala svou ženskou energii
 • Žila jsem nějaký čas sama, abych skutečně dospěla a byla šťastná sama se sebou
 • Studovala jsem a praktikovala principy zdravé stravy a zdravého životního stylu celkově
 • Pracovala na svých podvědomých přesvědčeních, které mi bránily žít život svých snů
 • Orientovala se díky pochopení čakrového systému sama v sobě
 • Pravidelně jsem meditovala a medituji dodnes

Většinu svého know-how jsem sepsala do e-booku  Zdravá ŽENA ve své jemné síle, který si můžete zdarma stáhnout zde.

Závěrem snad jen zbývá důležitá informace. Jedna etapa končí, další začíná. Výzvy v dlouhodobém vztahu, o tom ale zase někdy jindy. 

Momentálně jsem totálně ponořená v rodinném životě a nesmírně mě to naplňuje a moc se těším, co mi další měsíce přinesou. Rozhodla jsem se teď svoje aktivity pozastavit a plně se věnovat sobě, miminku a svému muži.  

"Více než deset let provázím ženy ke zdraví a přirozené ženské energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti." Jsem autorkou eBooku zdarma 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života a certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®. Zajímá vás můj příběh? Čtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.