Recept na zdravou domácí tyčinku

Tenhle recept mám ráda hlavně proto, že je bezlepkový, bez cukru, bílé mouky a nezdravých tuků. Když už jím sladké, tak ať dělá dobře nejen chuťovým pohárkům, ale i tělu. 🙂

Dost často řeším potřebu mít na cesty něco zdravého k zakousnutí. Líbí se mi jednou za čas si nachystat dobrůtky najednou a pak je jen popadnout a mít je sebou. Mám docela ráda některé datlové tyčinky z obchodu, ale na vlastnoručně vyrobenou tyčinku to nemá. Z tohoto receptu uděláte tyčinek asi na 4 – 5 cest.

Čím kvalitnější suroviny použijete, tím bude tyčinka lepší, mám na mysli hlavně ořechy a semínka. Já kupuji BIO kokos z Country Life a je prostě jedinečný. Příprava vám zabere asi 10 minut.

Na tyhle tyčinky budete potřebovat:

40 ml kvalitního oleje, já použila sezamový Emile Noel
40 ml sladěnky, nebo rýžového sladu (koupíte ve zdravé výživě)
40g slunečnicových semínek
40g sezamových semínek
40g oloupaných mandlí
40g hrozinek
40g kokosu BIO
100g burizonů, nebo jahelných pukanců, nebo opražených ovesných vloček

Na oleji zpěňte sladěnku nebo slad a přimíchejte ostatní suroviny. Do předem olejem vymazaného pekáčku natlačte směs a nechte ztuhnout. Potom nakrájejte na požadované tvary. Mě se líbí tyčinky, ale mohou to být kostky, trojúhelníky apod.

Přeji dobrou chuť na cestách.

"Více než deset let provázím ženy ke zdraví a přirozené ženské energii, aby díky spojení se svým tělem a matkou zemí mohly žít ve své síle a jemnosti." Jsem autorkou eBooku zdarma 5+1 tajemství, jak se stát Královnou svého života a certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®. Zajímá vás můj příběh? Čtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.